Pumpkin Air Pump, Battery Bare 20V LI-ION BL Air Compressor*Battery Not Included PTT-A5005BL / RM-50276
Listing
Terms and Conditions
3. Delivery service is not offered by Azha Pasa for this listing/product
4. Payment to be made directly to the seller and not to Azha Pasa
5. Cash back offers are to be collected from Azha Pasa
6. In order to claim cash back offers, contact Azha Pasa at 2468
Product Description
20V battery air pump PTT-A5005BL PUMPKIN
Air pump 5 liters, cordless, brushless, PTT-A5005BL PUMPKIN #50276
Battery not included, charger not included.
*** INCLUDED DEVICE ***
1. The machine
2. Extension cable, car battery
3. Cardboard box
4. 2 air filter pots
5. Manual + Insurance
For use in trailers with car batteries It can be used with
backs from 12V-30V.
AC power: 500W
Tank size: 5 liters
Body material: Aluminum (light weight, not rust)
The motor speed can be adjusted in 2 levels: 1300 / 1700 rpm.
Air flow rate : 65L/min
Maximum pressure: 9 Bar
Weight without battery: 10.5 Kg.
Air Pump Battery 20V PTT-A5005BL PUMPKIN
Air Pump 5 Liter, Cordless, Brushless, PTT-A5005BL PUMPKIN #50276,
*** Included accessories ***
1. The unit
3. Cardboard box
4. 2 air filters
5. Manual + insurance
for use with car battery Compatible with the Razorbacks from 12V-30V have
power AC: 500W